X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
دوشنبه 23 آذر‌ماه سال 1388

زندگی هدیه خداست به تو، طرز زندگی کردن تو هدیه توست به خدا

 

چند سال پیش بود و من کم سن و سال( هر چند که سال آخر دانشگاه بود ). با کسی دوست بودم که از نظر دیگران باشخصیت ترین٬ مهربانترین٬ هدفمندترین٬منطقی ترین٬ ... پسری بود که تا به حال دیده شده بود!! 

به یاد میارم که همیشه همین صفت ها را راجع به او از دوستانم میشنیدم و در اوایل آشنایی خوشحال بودم از اینکه بعد از این همه سختگیری به خودم ٬به درستی به احساسم آزادی عمل داده بودم! 

 

در دور هم جمع شدن های دوستانه٬ در حفظ ادب٬ در بحث های علمی و در خیلی چیزهای دیگر که مربوط به علم یا ادب و یا معاشرت های چند ساعته میشد او بهترین بود و مایه ی افتخار! اما در بحث های دونفره٬ در تصمیم گیری های شخصی ٬ در ایجاد جاذبه در یک رابطه او بی استعدادترین بود! 

 

من از اینجور انسانها در زندگی کم ندیدم٬ هر چند که تعدادشون زیاد هم نیست اما چیز مشترکی که در همه ی این افراد بود( اعم از دختر و پسر):  اعتقاد به برتر بودن جبر زمانه بر اراده شان! 

 

به یاد میارم آن فرد خیلی چیزها رو از دست می داد. خیلی از موقعیت ها و همچنین خیلی از روابطش با دیگران فقط به این دلیل که : من کاری نمی تونم بکنم. این رابطه تموم شدنیه!! 

 هیچ وقت برام قابل فهم نبوده که چطور کسی از از دست دادن دیگری ناراحت و افسرده میشه درحالی که هیچ تلاشی برای ماندن آن فرد نکرده! 

 

  علاوه بر کمبود اراده ٬ اعتقاد نداشتن به اینکه 

 روش جذب کردن دیگران ٬  

 نحوه بحث کردن در به دست آوردن نتیجه ی دلخواه ٬  

 انعطاف پذیری و یا گاهی سرسختی برای زنده نگه داشتن یک رابطه 

  و ...

  هنر است و در این قرن لازمه ی زندگی!  

 

بعد ار آشنایی با اینگونه افراد به این نتیجه رسیدم که صرفا انسان خوبی بودن و طبق اصول اخلاقی زندگی کردن نمیتونه باعث خوشبختی انسان بشه . اکتفا کردن به اخلاق٬ چیزی که  پدر و مادرهامون به ما یاد دادند٬ کافی نیست .  هرچند که شاید در ظاهر ما رو بهترین انسان نشون بده اما به تنهایی ما رو به جایی نخواهد رسوند!  

 

دیگر نباید خودمون رو با دوران نسل گذشته مقایسه کنیم. آنها در یک دنیای دیگر زندگی می کردند و ما در یک دنیای دیگر با انسانهایی متفاوت!! 

دنیایی که حتی باید روش دوست داشتن رو هم یاد بگیریم. 

نحوه ی بیان احساساتمون رو یاد بگیریم.  

دنیا دنیاییست که همه چیز در آن یاد گرفتنیست!  

برای همین دیگر هیچ عذر و بهانه ای پذیرفته نیست ! 

 

 

 

·      " همه رویاهای ما می توانند محقق شوند. اگر ما شجاعت دنبال کردن آنها را داشته باشیم. "  

           والت دیسنی